strzałka lewoWróć do artykułów

Badania USG w ciążyGinekologiaTiliamed

USG 3D Wołomin - Centrum Medyczne Wołomin

aparat usg 3d/4d Wołomin

Wyjątkowe możliwości ultrasonografii

Diagnostyka przy użyciu fali ultradźwiękowej zrewolucjonizowała nie tylko ginekologię, ale całą medycynę. USG znalazło zastosowanie niemal w każdej z jej dziedzin, umożliwiając nieinwazyjne i zupełnie bezpieczne dla organizmu kontrolowanie i ocenianie stanu i kondycji narządów, przestrzeni i jam ciała, a tym samym – stanu zdrowia. Ginekologiczne badanie USG, zarówno wykonywane przez powłoki jak i przezpochwowe, jest niebolesne, może towarzyszyć mu jedynie niewielki dyskomfort związany z naciskiem głowicy lub uczuciem chłodu żelu ultrasonograficznego. Fale ultradźwiękowe odbijają się różnie od tkanek o różnej impedancji, zwłaszcza na granicach ośrodków, a następnie wracają do głowicy i są przetwarzane na obraz widoczny na monitorze. Nowoczesne aparaty, których używamy w przychodni ginekologicznej Tiliamed w Wołominie umożliwiają rozróżnienie nawet bardzo niewielkich struktur.

Ultrasonografia w ginekologii i położnictwie

Wprowadzenie USG do gabinetów ginekologicznych umożliwiło bardzo dokładną ocenę macicy wraz z przydatkami (jajnikami), co pozwoliło o wiele szybciej stawiać diagnozę i rozpoczynać właściwe leczenie. Jeszcze większą rewolucją okazało się zastosowanie USG w położnictwie. Fale ultrasonograficzne uważane są za bezpieczne dla płodu na każdym etapie rozwoju, dlatego są wykorzystywane do rozpoznawania ciąży oraz kontrolowania przez cały czas jej trwania. Lekarz specjalista ocenia najpierw miejsce zagnieżdżenia zarodka, powstawanie kolejnych struktur płodowych, następnie jego rozwój, oceniając narządy oraz szacowaną masę i wielkość. Bliżej rozwiązania kontroluje położenie, ustawienie oraz częstość bicia serduszka dziecka. Dzięki diagnostyce ultrasonograficznej szybko wykluczane są nieprawidłowości łożyska, zaburzenia wzrastania czy nieprawidłowa ilość płynu owodniowego, które w większości przypadków potrafimy skutecznie leczyć, umożliwiając dalszy rozwój i urodzenie zdrowego dzidziusia.

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca wykonanie badania USG:

  • przed 10. tygodniem ciąży w celu oceny umiejscowienia zarodka i wieku ciążowego
  • między 11. a 14. tygodniem ciąży
  • między 18. a 22. tygodniem ciąży
  • między 28. a 32. tygodniem ciąży

oraz w każdym przypadku podejrzenia nieprawidłowości.

USG 3D w Centrum Medycznym Tiliamed w Wołominie

Najnowszym osiągnięciem technologicznym rozpowszechnionym do oceny rozwoju płodu jest ultrasonografia wielowymiarowe. USG 3D i 4D, które wykonujemy w Wołominie oferują wyjątkową możliwość zobaczenia dziecka w trójwymiarze jeszcze przed przyjściem na świat. Doświadczeni i gruntownie przeszkoleni lekarze w przychodni ginekologicznej Tiliamed potrafią uzyskać wysokiej jakości obrazy płodu, co jest niezwykłym doświadczeniem dla rodziców. Mogą oni zobaczyć przestrzenny, bardzo rzeczywisty obraz swojego maluszka dzięki USG 3D w Wołominie. Obrazowanie 4D umożliwia dodatkowo rejestrowanie mimiki i ruchów dziecka w czasie rzeczywistym zanim się urodzi!

Grafika modal tłoGrafika modal

Telefon do kliniki:

+48 601 230 555

zadzwoń

Adres:

ul. Kościelna 38, Wołomin

nawiguj