strzałka lewoWróć do artykułów

GinekologiaTiliamed

Tiliamed - Centrum Medyczne w Wołominie

Centrum Medyczne Wołomin

Ginekologia na najwyższym poziomie

Każda kobieta powinna mieć swojego ginekologa, bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania, ponieważ dążenie do zdrowia jest niezbywalnym prawem człowieka. Jednym z obszarów ciała, o którym część osób zapomina w trakcie kontroli stanu zdrowia, nawet jeśli robią to regularnie, jest układ rozrodczy. To przerażające, ponieważ nie tylko odpowiada on za utrzymanie płodność, ale reguluje gospodarkę hormonalną całego organizmu, a patologie wywodzące się niego mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Zaleca się, by już w okresie dojrzewania rozpocząć regularne wizyty w gabinecie ginekologicznym, wykonywać corocznie cytologię i pozostałe zalecane przez lekarza badania.

Układ rozrodczy kobiety

Żeński układ płciowy jest skomplikowany i w trakcie życia ulega wielu przemianom. Należą do niego duże narządy wewnętrzne oraz składający się z wielu drobnych elementów srom. Do pierwszej grupy należą jajniki, jajowody, macica oraz pochwa znajdujące się wewnątrz kobiecego ciała. W jajnikach wytwarzane są komórki jajowe, których połączenie z plemnikiem powoduje powstanie zygoty, z której rozwija się płód. Dodatkową funkcją jajników jest wytwarzanie hormonów płciowych regulujących pracę całego organizmu. Jajowód to kanał, w którym najczęściej dochodzi do zapłodnienia, a którym następnie zygota transportowana jest do macicy, w której następuje rozwój płodu przez cały okres 9 miesięcy. Nawet u kobiet, które nigdy nie były w ciąży układ rozrodczy podlega nieustannym przemianom związanym z cyklem miesięcznym. Nabłonek wyściełający macicę (endometrium) rozrasta się, a potem złuszcza skutkując comiesięcznym krwawieniem w odpowiedzi na zmiany stężeń hormonów. Specjalista ginekolog doskonale rozumie rytm kobiecego organizmu i jest w stanie rozwikłać problemy z nim związane, dobierze odpowiednią antykoncepcję oraz pomoże przygotować się do ciąży i w nią zajść, a następnie urodzić dziecko.

Kompleksowość w Centrum Medycznym w Wołominie – Tiliamed

W Centrum Medycznym w Wołominie każda kobieta znajdzie taką opiekę, na jaką zasługuje. Doktor Andrzej Lipa pierwszy gabinet ginekologiczno-położniczy otworzył już w 1998 roku. Od tamtego czasu praktykuje, nieustannie poszerzając swoją wiedzę. Ma liczne grono stałych pacjentek, które chętnie wracają do lekarza, któremu mogą zaufać. Doktor nauk medycznych Michał Lipa to niezwykle utalentowany i zdolny lekarz, rezydent w I Klinice Ginekologii i Położnictwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Mimo młodego wieku posiada imponujące doświadczenie w zakresie USG i perinatologii. Dwóch wyjątkowych ginekologów tworzących serce Centrum Medycznego Tiliamed w Wołominie to gwarancja fachowej i kompleksowej opieki nad każdą kobietą.

Grafika modal tłoGrafika modal

Telefon do kliniki:

+48 601 230 555

zadzwoń

Adres:

ul. Kościelna 38, Wołomin

nawiguj